22.4.17

Ile jesteś w stanie zrobić dla lajka? Niebezpieczne selfie!


angela_nikolau instagram
Zapiera dech w piersiach, przyprawia o gęsią skórkę, wzbudza uczucie zazdrości! Wyścig o najbardziej spektakularne selfie trwa w najlepsze. W erze mediów społecznościowych i zalewających nas zewsząd obrazków już nie wystarczy robić ładne zdjęcia. Trzeba się wyróżnić! Jak? Jeszcze do niedawna najpopularniejsze było eksponowanie nagością. Teraz modne zrobiło się ryzyko. Ryzykujemy utratę zdrowia, a nawet życia dla spektakularnego selfie. Reguła jest prosta, im jest niebezpieczniej, tym więcej lajków mamy szansę dostać. Aktualnie gwiazdą Instagrama jest Rosjanka robiąca ekstremalne selfie. Angela Nikolau wdrapuje się na budynki wieżowców, skarpy i urwiska. Wszystko po to, żeby zrobić sobie selfie i wrzucić na Instagrama. Sami zobaczcie!  


angela_nikolau instagram

angela_nikolau instagram

Jeśli powyższe zdjęcia rzeczywiście nie są fotomontażem, Rosjankę można śmiało nazwać szaleńcem. Podobnych do Angeli jest więcej. Młodzi (starsi zresztą też) ludzie prześcigają się w robieniu ekstremalnych zdjęć. Nie chcą czy nie zdają sobie sprawy, jak taka przygoda może się skończyć? A może skończyć się tragicznie. Przykładów nie trzeba szukać daleko. Śmiertelne wypadki podczas robienia selfie zdarzyły się również w Polsce.

31-letni mieszkaniec Bytomia zginął w lipca 2015 roku w Warszawie. Według świadków mężczyzna usiłował zrobić sobie zdjęcie podczas lotu z mostu do Wisły. Wskoczył do rzeki, ale nie udało mu się złapać wiosła przepływającej obok łódki. Utonął.

23-letnia Sylwia podczas zwiedzania Sewilli robiła selfie i spadła z bulwaru na kamienisty brzeg rzeki. W trakcie robienia zdjęcia stała tyłem, wyciągała rękę, żeby ująć i siebie na tle słynnego mostu. Dziewczyna nie zauważyła kamiennego murku, potknęła się i spadła ze skarpy. Doznała rozległych obrażeń głowy i zmarła w szpitalu.

Kolejna tragiczna historia. Para Polaków spacerowała brzegiem klifu na przylądku Cabo da Roca w Portugalii.  Para chciała zrobić sobie selfie na skraju przepaści, Osierociła dwójkę dzieci. (źródło: http://wiadomosci.wp.pl/niebezpieczne-selfie-nie-zdajemy-sobie-sprawy-z-powaznych-konsekwencji-tej-mody-6027713775207553a)


Zjawisko "niebezpiecznego selfie" jest tak nagminne, że w Rosji zrealizowano kampanię przeciwko takim zdjęciom. W ulotce rozdawanym Rosjanom możemy zobaczyć sytuacje, w których nie wolno robić samemu sobie zdjęć. Nie powinno się ich wykonywać np. w czasie  napadu z bronią, gdy spadamy z urwiska, wpadamy pod pociąg czy przy spotkaniu z groźnym zwierzakiem.

www.esquire.pl


Do czego jeszcze zaprowadzi nas wyścig o lajki i popularność w sieci?

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Subiektywnie o fotografii , Blogger