23.7.17

Nie musisz być klasycznie piękna, żeby pozować do zdjęć!

@Instagram/Nike

Wiele razy słyszałam od dorosłych kobiet i młodych dziewczyn, że chętnie by stanęły przed obiektywem, ale.... (i tutaj cała lista ich kompleksów). Skąd przekonanie, że pozować do zdjęć mogą tylko piękne dziewczyny o idealnych wymiarach, nieskazitelnej cerze i z pięknymi włosami?

NIE BÓJMY SIĘ ZDJĘĆ!

Co z tego, że mamy kilka nadprogramowych kilogramów? Co z tego, że nie jesteśmy już nastolatkami, a na zdjęciu będzie widać nasze zmarszczki? Ostatnio w fotografii odbiega się od retuszu zdjęć, a dużą uwagę przywiązuje się do naturalności modelki. Już nie szukamy ideału, tylko autentyczności! Ponadto dużą popularnością w fotografii i w branży fashion cieszą się modelki charakterystyczne z urodą dość nietypową. A skoro największe domy mody wybierają już modelki o nieoczywistej urodzie, co stoi na przeszkodzie, żeby zwyczajne (nieidealne) kobiety stanęły przed obiektywem? Ich zdjęcia przecież też się mogą podobać!      


Oto przykłady nietypowych modelek: 


1. MODELKI W PODESZŁYM WIEKU

Daphne Selfe - 85-letnia modelka utrzymuje się w zawodzie już 60 lat i wcale nie zamierza z tego zrezygnować. W wieku 85 lat Daphne stała się najstarszą modelką świata, reprezentującą takie brandy jak D&G czy Tata-Naka.


@twitter.com/daphneselfe

@lostinvogue.com

Również w Polsce istnieją modelki w podeszłym wieku, a ich kariera rozwija się z sezonu na sezon. Przykładem jest Helena Norowicz, która urodziła się 14 listopada 1934 roku. Ta nietypowa modelka wystąpiła m.in. w kampaniach polskich marek Bohoboco i Nenukko.  


fot. Nenukko


2. KOBIETY O WIĘKSZYM ROZMIARZE

Modelka wcale nie musi być szczupła! Coraz więcej projektantów i fotografów decyduje się na współpracę z osobami o nieco większych rozmiarach. Na taką współpracę decydują się nawet marki kojarzone ze sportem.  Ze stereotypowym pojęciem pięknego ciała zerwała marka Nike w najnowszej kampanii reklamowej sportowych biustonoszy.  W projekcie wzięły udział między innymi Danielle Vanier czy Grace Victory.  Zobaczcie sami!


@Instagram/Nike

@Instagram/Nike

@Instagram/Nike


3. KOBIETY NIEPEŁNOSPRAWNE I Z DEFEKTAMI URODY

W ostatnich latach zmiany w kanonach piękna nabrały znaczącego tempa, zwłaszcza w branży modelingowej. Na wybiegach i w magazynach pojawia się coraz więcej modelek, które umykają standardowym schematom. Aktualnie świat mody stawia na osoby charakterystyczne, wyróżniające się wśród innych jakimś szczegółem wyglądu. To daje szanse na karierę takim osobom jak np. Moffy. To młoda, szczuplutka i piękna dziewczyna z zezem, który stał się jej "znakiem firmowym".  

fot. Luc Coiffait


Kolejną modelką o nietypowej urodzie jest Winnie Harlow. Czarnoskóra dwudziestoletnia modelka naprawdę nazywa się Chantelle Brown-Young. Jej cechą charakterystyczna są białe plamy na skórze (modelka cierpli na bielactwo). Świadome wykorzystanie tej cechy pozwoliło modelce na wybicie się w świecie modelingu. 

@models.com

Modelkę nie dyskwalifikuje nawet niepełnosprawność. Jillian Mercado cierpi na chorobę zwiotczenia mięśni i na casting trafiła zupełnie przypadkiem. Nie spodziewała się, że jej marzenie się spełni. Jillian dziś jest twarzą marki Diesel, a jej uśmiech i pewność siebie sprawiają, że ona sama zapomina o wózku inwalidzkim, na którym się porusza.


fot.  Diesel Jeans


4. KOBIETA CZY MĘŻCZYZNA? ANDROGYNICZNA URODA


Dziewczyny o androgynicznym typie urody są obecnie jednymi z najbardziej pożądanych w świecie modelingu. Niemal w każdym numerze magazynu fashion znaleźć możemy co najmniej jedną sesję, w której królują znane modelki  (i nie tylko) o chłopięcej urodzie. Właśnie dzięki androgenicznej urodzie  Rain Dove może pozwolić sobie na występowanie zarówno w damskich, jak i męskich pokazach mody. Rain bierze udział w sesjach zdjęciowych, gdzie wciela się w rolę mężczyzny. O swoją pracy w branży modelingowej mówi jako o misji, której celem jest przełamywanie wszelkich barier. 


@instagram/raindovemodel

@instagram/raindovemodel


Moda na śliczne buzie i idealne wymiary już dawno minęła. Teraz przyszedł czas na emocje i intrygujące osobowości. Dlatego nie bójmy się pozować do zdjęć, pokazywać siebie, takimi jakimi jesteśmy! Bo właśnie w autentyczności ukryte jest piękno! 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Subiektywnie o fotografii , Blogger