18.11.17

FOTOKSIĄŻKA FIRMY SAAL DIGITAL - RECENZJA

Nareszcie! Doczekałam się! Po roku fotografowania i intensywnej nauki zdecydowałam się na publikację moich zdjęć w formie fotoksiążki. Jak wiemy profesjonalne portfolio to najlepsza wizytówka każdego fotografa. Album przedstawiający najbardziej udane zdjęcia z danego przedziału czasowego, to prezent jaki tylko my sami możemy sobie zrobić. Dobrze jest po latach wspomnieć każdą sesje i ocenić swój rozwój. Również w oczach klientów wiele zyskamy, idąc na spotkanie z eleganckim, starannie wydanym portfolio. Ba! Stwierdzę nawet, że przedstawienie oferty w formie fotoksiążki jest niezbędnym elementem każdego biznesowego spotkania. Nie oszukujmy się, wysyłanie linku do portfolio zamieszczonego na Facebooku nie wygląda zbyt profesjonalnie. 

Recenzja fotoalbumu dla fotografa
Fotoksiążka firmy Saal DigitalPRZYGOTOWANIE. OD CZEGO ZACZĄĆ?

Fotoksiążkę wykonała dla mnie firma Saal Digital. Dlaczego? Z prostej przyczyny, ale o tym napiszę dopiero pod koniec recenzji. Samo wykonanie projektu fotoksiążki nie jest zbyt skomplikowane. Wystarczy pobrać ze strony internetowej firmy dedykowaną do tego aplikację. Obsługa aplikacji jest intuicyjna. Po pobraniu i zainstalowaniu programu już tylko od nas zależy jak nasz produkt będzie finalnie wyglądał. Firma Saal Digital proponuje kilkanaście różnych schematów ułożenia zdjęć. Jednak  nie musimy z nich korzystać. Możemy samodzielnie zdecydować o położeniu zdjęć, ich rozmiarze i kolejności. Dodatkowo istnieje możliwość umieszczenia dowolnego tekstu, wyboru koloru stron, a także barwy i rodzaju okładki. Zatem w kwestii projektowania fotoksiążki firma Saal Digital proponuje standardowe i według mnie wystarczające rozwiązania, ale nie wykraczające ponad bardzo wyszukane potrzeby niektórych klientów.


Recenzja fotoalbumu dla fotografa
Aplikacja do stworzenia fotoksiążki

MOJA FOTOKSIĄŻKA

Zaprojektowanie fotoksiążki zajęło mi około 5 godzin. Najwięcej czasu poświęciłam na przemyślenie kolejności i układu prezentowanych fotografii. Chciałam, żeby fotoalbum był dopracowany i wiernie odzwierciedlał mój styl. Zdecydowałam się na poziomy 26-stronowy fotoalbum z białą watowaną okładką o rozmiarze 28x19 (format A4).

W fotoksiążce zamieściłam 30 zdjęć dzieląc je na 3 kategorie:

  • sesje kobiece,
  • sesje narzeczeńskie,
  • sesje dziecięce.

Projekt po przygotowaniu i ostatecznych poprawkach wysłałam do druku za pośrednictwem aplikacji. Następnie dokonałam zapłaty poprzez przelew na rachunek bankowy i już tylko czekałam na kuriera. Mimo ze przesyłka została wysłana z Niemiec, nie musiałam długo czekać na paczkę. Po trzech dniach mogłam się już pochwalić swoją pierwszą fotoksiążką. 


PIERWSZE WRAŻENIE. OPINIA.

Fotoksiążka wygląda profesjonalnie. Jestem zadowolona zarówno z jakości wydruku jak i odwzorowania kolorów. Produkt jest solidnie wykonany. Spodziewam się, że posłuży mi kilka dobrych lat i nie spotkają mnie przykre niespodzianki takie jak np. odklejenie się poszczególnych stron. Również papier fotograficzny jest dobrej jakości. Fotoksiążka układa się na płasko, co według mnie jest jej dodatkowym atutem. Dzięki temu możemy oglądać całe fotografie. Zapobiega to też zniszczeniu grzbietu. Żałuję jednak, że nie zdecydowałam się na dodatkową ochronę w formie pudełka na fotoksiążkę. Biała okładka niestety szybko się brudzi i po zaledwie kilku dniach użytkowania widoczne są niewielkie ślady odciśniętych dłoni.  
CENA I DLACZEGO TAK MAŁO?

Na końcu odpowiem dlaczego zdecydowałam się na fotoalbum miarki Saal Digital. Otóż ta firma współpracuje z blogerami i fotografami oferując im do wykorzystania voucher na zakup konkretnego produktu. Całkowity koszt mojego fotoalbumu wraz z kosztami dostawy wyniósł 220 zł. Mój voucher opiewał na kwotę 200 zł. Zatem korzystając z otrzymanego od firmy rabatu zapłaciłam ostatecznie tylko 20 zł. Z takiego rabatu może skorzystać każda osoba związana w jakikolwiek sposób z fotografią (fotograf, bloger, influencer itp.), która jest aktywna w sieci i w zamian zobowiąże się napisać recenzję zamówionego produktu. Żeby skorzystać z promocji należy jedynie wysłać swoje zgłoszenie wypełniając formularz, a po jego akceptacji jeszcze tego samego dnia otrzymujemy odpowiedź zwrotną z kodem rabatowym ważnym przez 14 dni.


Fotoksiążka firmy Saal Digital
Fotoksiążka firmy Saal Digital

Jeśli jesteś początkującym fotografem, który chce ograniczyć wydatki związane z rozwojem swojego hobby polecam nawiązanie współpracy z firmą Saal Digital. Otrzymasz fotoksiążkę niemal za darmo. W zamian będzie musiał napisać jedynie recenzję na swoim blogu, Facebooku lub Instagramie. Jeśli masz pytania związane ze współpracą z tą firmą, napisz proszę w komentarzu pod postem. Z przyjemnością Ci doradzę i rozwieję Twoje wątpliwości!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Subiektywnie o fotografii , Blogger