29.12.18

Zimowe inspiracje - pomysły na sesję zdjęciową

Grudzień to czas żniw dla fotografów rodzinnych. W tym czasie pół miasta przychodzi do fotografa na 30-minutową mini sesję świąteczną, a potem wszyscy chwalą się na Facebooku zdjęciami w identycznej scenerii i w takich samych pozach. No cóż...jest popyt, więc jest też podaż. Ja wolę kojarzyć zimę z artystycznymi zdjęciami w pięknej scenerii. Jak tylko spadnie śnieg, można stworzyć prawdziwe fotograficzne cuda! Dlatego podrzucam Wam 3 według mnie najlepsze pomysły na zimowe sesje zdjęciowe w plenerze.

Pomysły na zimowe zdjęcia
1. KRÓLOWA ŚNIEGU

Myślę, że wszyscy znają bajkę o Królowej Śniegu. Która z Pań nie chciałby choć raz w życiu wcielić się w nią? Ta postać daje ogromne pole do popisu podczas zimowych sesji zdjęciowych. 

Do zdjęć potrzebne będą:  

  • bajkowa suknia (znajdziecie ją w wypożyczalni strojów karnawałowych, teatrze albo na portalach typu Aliexpress),
  • futro lub płaszcz, 
  • mocny wręcz teatralny maku-up,
  • opcjonalnie maska,
  • baśniowa sceneria: najlepiej las, opuszczona polana itp.
Baśniowa sesja zdjęciowa na pewno nie należy do najłatwiejszych pod względem przygotowania. Musimy w niej precyzyjnie zadbać o stylizację, makijaż i fryzurę. Do tego pamiętajmy też o przemyślanym rozplanowaniu harmonogramu dnia sesji. Modelka powinna być w pełni przygotowana w godzinach przedpołudniowych, żebyśmy zdążyli zrobić zdjęcia zanim się ściemni.  Niżej wklejam inspiracje znalezione w sieci:


Pomysły na zimowe zdjęcia
Fot. priscillahernandez.com

Pomysły na zimową sesję zdjeciową
Fot. priscillahernandez.com

Zimowa sesja zdjęciowa
Fot. jamestiffanyphotography.com

Fotograf - Zielona Góra
pinterest.com

Królowa śniegu
Fot. randicecchine.com


2. ZIMOWA SESJA ŚLUBNA

Pary, które zdecydowały się na ślub zimą mają szczęście, bo ich sesja ślubna będzie niepowtarzalna!
Sesję ślubną na plaży, w wodzie albo przy zachodzie słońca ma prawie każda para. A które małżeństwo może pochwalić się sesją w śniegu? Koniecznie skorzystajcie z zimowej scenerii, tak jak pary na zdjęciach poniżej: 

Fotograf Zielona Góra
marekd.com

Zimowa sesja ślubna
inspiredbynmphoto.com

Zimowa sesja ślubna
inspiredbynmphoto.com


3. ZDJĘCIA Z EFEKTEM BOKEH

Okres świąteczny to najlepszy czas, żeby zaszaleć z efektem boheh. Bokeh polega na rozmyciu obszaru zdjęcia (tła) znajdującego się poza głębią ostrości, czyli planem głównym w fotografii. W grudniu i w styczniu gdzie nie spojrzymy, tam znajdziemy pełno światełek. Aż się prosi, żeby poeksperymentować z ich rozmyciem. Dla mnie numerem 1 w tej dziedzinie jest Brandon Woelfel - młody amerykański fotograf, który z elementów świetlnych zrobił znak rozpoznawczy swojego stylu.
Zobaczcie: 

Zimowe pomysł na zdjęcia
brandonwoelfel.com

Fotograf Zielona Góra
brandonwoelfel.com

Zimowa sesja zdjęciowa
brandonwoelfel.com


I na koniec MUST HAVE dla każdej Instagramowej pary. Nie przegapcie okazji i koniecznie zróbcie zdjęcie na lodowisku. Efekt WOW gwarantowany ;)


Fotograf Zielona Góra
weheartit.com

Marzy Wam się sesja zdjęciowa jak na powyższych inspiracjach? W takim razie zapraszam na moją stronę www.patrcjaiwaszkiewicz.pl i zapoznanie się z ofertą, razem na pewno stworzymy coś fajnego :)


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Subiektywnie o fotografii , Blogger