29.4.19

A może Bali? Fotoreportaż ślubny za granicą – inspiracje


Uffff….najpiękniejszy i zarazem najbardziej stresujący dzień w życiu za nami. Gdy wszyscy goście pojechali, możemy pomyśleć już tylko o miesiącu miodowym i czekającej nas wymarzonej podróży poślubnej. Wybierając ją pomyślmy też o możliwości wykonania ślubnych zdjęć. Sesję ślubną przed domem weselnym albo obok kościoła może mieć każdy. A pochwalić się fotoreportażem w białej sukni z Santorini albo z Islandii mogą już tylko nieliczni ;) Gdzie najlepiej zrobić sesję ślubną? Podrzucam kilka pomysłów dla przyszłych nowożeńców.


Zagraniczna sesja ślubna
ParyżPÓŁNOC EUROPY – Islandia/Szkocja/Norwegia

Tajemnicza północ przyciąga nie tylko turystów. Tłumnie przyjeżdżają tu też ale pary młode, które marzą o zdjęciach na wzgórzach, wśród kraterów wulkanów przy wodospadach  albo w pięknych wrzosowiskach. Może niewiele tam słońca, ale północ to zdecydowanie najbardziej klimatyczna część Europy.


Szkocja - sesja ślubna
fot. Levi Tijerina of Levi Tijerina/junebugweddings.com

Islandia - sesja ślubna
 fot. Jane Iskra of ISKRA Photography/junebugweddings.com


POŁUDNIE EUROPY –  greckie wyspy

Lazurowa woda, plaża i mnóstwo słońca – czyli wszystko to, czego potrzebujemy do wymarzonej podróży poślubnej i pięknego fotoreportażu da nam południe Europy. Osobiście polecam greckie wyspy. Kreta, Rodos, Santorini czy Zakyntkos naprawdę są tak rajskie jak się o nich czyta w przewodnikach turystycznych. 
  
Santorini - sesja ślubna
fot. Jordan Voth of Jordan Voth Photography/junebugweddings.com

Kreta - sesja ślubna
fotOlga Chalkiadaki Photographer, https://www.wedgo.net/


EGZOTYKA – Bali, Malezja, Tajlandia

Kiedy jest czas na prawdziwe podróżnicze szaleństwo jak nie podczas miesiąca miodowego? Wybierając na fotoreportaż ślubny lokalizację na drugim końcu świata mamy gwarancję NAPRAWDĘ nietypowych kadrów. W tym przypadku na pewno będzie trudniej o polskiego fotografa, ale - jak to się mówi - dla chcącego nic trudnego.JAK ZNALEŹĆ FOTOGRAFA NA ZAGRANICZNĄ SESJĘ?

Wbrew pozorom wcale nie jest tak trudno znaleźć fotografa, który wykona nam sesję za granicą.  Oczywiście wymaga to trochę wysiłku, chęci i elastyczności ze strony młodej pary i fotografa, ale gra jest warta świeczki.
Od kilku lat można zauważyć trend wśród fotografów na określanie się mianem „international photographer” w mediach społecznościowych i na stronie internetowej. Właśnie do takich uderzajcie. Szczególnie fotograf, który dopiero buduje swoje międzynarodowe portfolio będzie skory do opłacenia kosztów zagranicznej podróży, żeby tylko zrobić zdjęcia w ciekawych miejscach poza Polską, a przy okazji wyjechać na wakacje.
Drugą opcją jest znalezienie fotografa na miejscu.  Tutaj na pewno przyda nam się znajomość języka obcego. Nie oczekujmy, że z lokalnym fotografem dogadamy się po polsku. Natomiast jeśli będziecie mieli szczęście uda Wam się znaleźć polskiego fotografa przebywającego na emigracji. Najłatwiej będzie takiego znaleźć w dużych miastach europejskich.  Jak? Wystarczy pogrzebać w Internecie. W końcu od czego jest wujek Google. Dla przykładu poniżej podaję 3 najpopularniejsze miasta i namiary na fotografów. Zrobienie takiej listy zajęło mi około 15 minut, dlatego uwierzcie, to wcale nie jest takie trudne.

Barcelona:
Natalia Wiśniewska - https://nataliaphotography.net
Katarzyna Wolnik - http://photosbcn.com/
Magda Mizera - https://www.magdalenamizera.pl/ (fotografka aktualnie mieszka w Warszawie, ale kto wie, może uda się ja namówić na sesję w przepięknej Barcelonie lub  chociaż zasięgnąć porad odnośnie ciekawych lokalizacji)

Londyn:
Studia Grafimar - http://www.grafimar.co.uk/

Paryż:
Sławomir Janicki - http://artjani.com
Artur Szozda - http://artur-szozda.com/
 

Znacie jakieś inne ciekawe lokalizacje na plener ślubny? A może sami jesteście fotografami za granicą i wykonujecie sesje ślubne? Podzielcie się tym w komentarzach!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Subiektywnie o fotografii , Blogger