12.8.19

Darmowe e-booki dla fotografa, cz. 2


Od publikacji artykułu Darmowe e-booki dla fotografa, cz. 1 minęło trochę czasu. Przez te miesiące pojawiło się kilka ciekawych nowości i to w dodatku za całkowitą darmochę! To lubimy! Prawda? Nawet w niektórych przypadkach nie ma obowiązku zapisywania się na newsletter. Wystarczy tylko podać swój adres e-mail, a e-booki trafią do naszej skrzynki. No to zaczynamy!

nauka fotografii
Od flat lay do street photo. Olympus inspiruje fotografów

             Pobierz tutaj

Ciekawa akcja marki Olympus. Producent sprzętu fotograficznego zaprosił do napisania e-booka 4 influencerów. Każdy reprezentuje inny rodzaj fotografii, inny styl i sposób postprodukcji. Jednak łączy ich jedno: są skuteczni, bo swoimi zdjęciami zdobyli rzeszę followersów. Autorami e-booka są:

  1. Wujaszek Liestyle – fotografia streetowa,
  2. Ania z bloga Scraperka – fotografia wnętrz i flat lay,
  3. Magda z bloga Krytyka Kulinarna – fotografia kulinarna i podróżnicza,
  4. Sabina z bloga Sama prze świat – fotografia podróżnicza.


E-book dla fotografa
Oczywiście 1/3 publikacji to materiały o produktach Olympusa i zachwalanie sprzętu. Ale nie ma się co dziwić, takie są prawa autora i wydawcy publikacji. Za to bardzo, bardzo polecam cześć Tipy influencerów.  Część o Olympusie można pominąć (choć ja sama z zaciekawieniem przejrzałam nowości na rynku). Zostaje nam wtedy kilkadziesiąt stron ciekawej, merytorycznej treści, czyli wskazówek od świetnych fotografów-instagramerów.
Od flat lay do street photo. Olympus inspiruje fotografów to nie jest podręcznik fotografii. Nie znajdziemy w nim podstaw obsługi aparatu. Autorzy zakładają, że to już znamy. Instagramerzy dzielą się za to swoimi sposobami na ciekawe zdjęcia, opisują kulisy ich  powstania na konkretnych przykładach. Przeczytamy też o kulisach pracy każdego z fotografów. Ciekawa publikacja, która uświadomiła mi na jakie aspekty w fotografii szczególnie trzeba zwracać uwagę.            21 sposobów na szybkie zwiększenie zarobków w fotografii w 7 dni
            Autorzy:
            Paweł "Pepper" Pietrzyk | Pepper Backdrops
            Justyna Ł. Bień | Bień Photography

            Pobierz tutaj

E-book dla fotografaDo lektury tego e-booka podeszłam jak do ciekawostki. Generalnie mam alergię na teksty typu: Bądź bogaty w tydzień, Zostań mistrzem w pól roku itp. Po prostu nie wierzę w to. Ale postanowiłam dać tej publikacji szansę. Dlaczego? Bo spodobały m się sylwetki autorów e-booka. Na pierwszych stronach Paweł Pietrzyk i Justyna Bień opowiadają o sobie i swoich osiągnięciach. Przekonali mnie. Uznałam, że mogą mieć coś ciekawego do przekazania.


21 sposobów na szybkie zwiększenie zarobków w fotografii w 7 dni to typowo sprzedażowe KNOW HOW. Wielu fotografów pasjonatów może się mocno zdziwić czytając tego e-booka. No bo jak to? Ja artysta mam wciskać ludziom swoje zdjęcia? Przecież to ludzie sami powinni do mnie przychodzić zachwyceni moimi fotografiami. Rzeczywistość niestety tak nie wygląda.
W publikacji znajdziemy dużo marketingu i psychologii sprzedaży. Autorzy tłumaczą nie tyko co robić, ale dlaczego i jaki będzie skutek w przyszłości. Krótko, na temat, przystępnie. Bez zbędnego lania wody.
Rady Pawła Pietrzyka i Justyny Bień, choć czasami radykalne mogą okazać się skuteczne. Jednak ich rady nie są łatwe i przyjemne. Oprócz konkretnych działań, trzeba popracować nad psychiką, przełamać się w kontakcie z klientami. Wskazówki są dla odważnych i bardzo pewnych siebie fotografów. Np.

Weź listę swoich klientów. Do tych, którzy byli jakiś czas temu u Ciebie, nagraj krótkie selfie video z treścią typu: „ Hej Kochana/ny! Mam nadzieję, że u Ciebie wszystko gra i że Nasze fotografie nadal cieszą oko Twoich bliskich. Daj mi znać, jak kolejne wrażenia." Wyślij Messengerem. PAMIĘTAJ, NA TYM ETAPIE NIE SPRZEDAWAJ ! POCZEKAJ, AŻ KLIENT ODPISZE :) Gdy dostaniesz już wiadomość zwrotną […]  i zaproponuj konkretną ofertę w stylu "nie do uwierzenia" przy kolejnej sesji np. pakiet najwyższy w cenie pakietu średniego, darmowy wizaż lub cokolwiek innego, ale zakończ rozmowę sprzedażą kolejnej sesji.

Po prostu zacznij pisać do ludzi ! Umieszczaj wpisy na grupach (jak obejść adminów powiem później). Pomyśl, gdzie są Twoi klienci i tam zacznij do nich pisać, pokazując, że jesteś lub dzwoń. Wszystko jedno, Rusz tyłek z fotela i zacznij działać aktywnie, nie czekaj, aż klienci sami przyjdą... bo możesz się nie doczekać!


Sama osobiście jeszcze nie wypróbowałam wskazówek z e-booka, bo aktualnie zajmuje mnie szkolenie samego warsztatu fotograficznego. Jednak gdy postanowię otworzyć własną firmę i utrzymywać się z fotografii na pewno z nich skorzystam.   


I na koniec najkrótsza, ale równie ciekawa          Lista 27 Wskazówek, Na Co Zwracać Uwagę Podczas Retuszu oraz co Retuszować? 
          Autor Justyna Bień

Pobierz tutaj

Zwróciliście uwagę na nazwisko autorki? Tak jest to fotografka, która napisała poprzedni opisywany przeze mnie e-book 21 sposobów...

E-book dla fotografa 
Publikacja zaczyna się od chwytliwego hasła: Chcesz być mistrzem retuszu?
Nie ma co się nakręcać, to tylko slogan. Chyba każdy fotograf zdaje sobie sprawę, że mistrzem Photoshopa albo Lightrooma zostaje się latami po setkach prób i błędów, a nie po przeczytaniu zaledwie 13-stronowej publikacji.

Listę 27 Wskazówek….  e-bookiem raczej nie można nazwać, bo jak sam tytuł wskazuje jest to zaledwie lista. Lista jest dla osób, które już znają programy do retuszu, wiedzą jak z nich korzystać i jak dany efekt uzyskać.  Nie ma tutaj porad technicznych jak coś zrobić kro po kroku. Mimo to warto sobie ją pobrać, mieć jako ściągę podczas postprodukcji i dokładać własne notatki.


Chcecie więcej? Zerknijcie do mojego pierwszego artykułu Darmowe e-booki dla fotografa, cz.1
A może znacie inne ciekawe e-booki warte polecenia? Koniecznie wpiszcie je w komentarzu!


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Subiektywnie o fotografii , Blogger